Yhteystiedot

Hae henkilöä:

Suomen Controlteam Oy

MIKKELI (kartalla)
Yrittäjänkatu 2
50130 Mikkeli

Puhelin: 0207 199 620
controlteam@suomenct.fi

KOUVOLA (kartalla)
Vartiotie 5
45100 Kouvola

Puhelin: 040 839 3380
controlteam@suomenct.fi

KUOPIO  (kartalla)
Suokatu 22 A, 5.kerros
70100 Kuopio

Puhelin: 040 678 4200
controlteam@suomenct.fi

LAPPEENRANTA  (kartalla)
Laserkatu 6
53850 Lappeenranta

Puhelin: 050 570 5431
controlteam@suomenct.fi

SAVONLINNA (kartalla)
Vipusenkatu 12
57200 Savonlinna

Puhelin: 040 671 6640
controlteam@suomenct.fi

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@suomenct.fi 

SCT laskutustiedot

Henkilöstö

Mikkeli

Markkinointi, viestintä, koordinaattori, Mikkeli

Ellimaria Erkkilä

KTM, markkinointi- ja viestintäkoordinaattori 
puh. 040 142 9300
ellimaria.erkkila@suomenct.fi

LVI-asiantuntija, LVI-insinööri, FISE, Mikkeli

Ari Fred

LVI-insinööri (AMK), LVI-asiantuntija, talotekniikan perusvalvoja (FISE), talotekniikan LVI-valvoja (FISE)
puh. 040 684 4100
ari.fred@suomenct.fi

Sähköinsinööri, yksikön vetäjä, talotekniikka, TATE, FISE, Mikkeli, sähköasiantuntija

Reima Hämäläinen

Sähköinsinööri (AMK), TATE-yksikön päällikkö, sähkölaitteiston lämpökuvaaja, talotekniikan perusvalvoja (FISE), talotekniikan sähkövalvoja (FISE)
puh. 040 678 4642
reima.hamalainen@suomenct.fi

LVI-insinööri, LVI-asiantuntija, Mikkeli

Niko Hokkanen

LVI-insinööri (AMK), LVI-asiantuntija 
puh. 040 125 3222
niko.hokkanen@suomenct.fi

Janne Laitinen, sähköinsinööri, sähkötyöt, sähkötyönvalvonta, työvalvoja, rakennuttaminen, valvonta

Janne Laitinen

Sähkö- ja automaatiotekniikan insinööri (AMK), sähköasiantuntija
puh. 040 847 7635
janne.laitinen@suomenct.fi

Rakennusmestari, varatoimitusjohtaja, Mikkeli

Kirsi Lepistö

RKM, varatoimitusjohtaja
puh. 040 524 7738
kirsi.lepisto@suomenct.fi

Rakennusmestari, ympäristöteknologia, YAMK, projektipäällikkö, Mikkeli

Esa Nykänen

RKM (AMK), ympäristöteknologian insinööri YAMK, projektipäällikkö
puh. 040 162 1300
esa.nykanen@suomenct.fi

Rakennusinsinööri, projektipäällikkö, FISE, Mikkeli

Eero Roiha

RI (AMK), projektipäällikkö, talonrakennustyön valvoja RAV (FISE)
puh. 050 309 8368
eero.roiha@suomenct.fi

 

Tradenomi, projektiassistentti, Mikkeli

Kaisa Ruohomäki

Tradenomi, projektiassistentti
puh. 040 166 3641
kaisa.ruohomaki@suomenct.fi

Rakennusinsinööri, projekti-insinööri, Mikkeli

Atte Santapukki

RI (AMK), projekti-insinööri
puh. 050 379 3359
atte.santapukki@suomenct.fi

Diplomi-insinööri, toimitusjohtaja, FISE, ESPER, Mikkeli

Olli Tirkkonen

DI, toimitusjohtaja, projektinjohtaja ESPER-hanke (Mielentalo), rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 050 408 6843
olli.tirkkonen@suomenct.fi

LVI-asiantuntija, LVI-insinööri, FISE, Mikkeli

Antti Torniainen

LVI-insinööri (AMK), LVI-asiantuntija, talotekniikan perusvalvoja (FISE)
puh. 040 035 4638
antti.torniainen@suomenct.fi

Rakennusmestari, projektipäällikkö, ESPRER, Mikkeli

Esa Varis

RKM, projektipäällikkö, valvojana sairaalan HKGB:n työmaalla Mikkelissä
puh. 040 3558 789
esa.varis@suomenct.fi

Rakennusinsinööri, projekti-insinööri, ESPER, Mikkeli, FISE

Pekka Ylönen

RI (AMK), projekti-insinööri ESPER-hanke, talonrakennustyön valvoja RAV (FISE)
puh. 040 187 4456
pekka.ylonen@suomenct.fi

Kouvola

Rakennusinsinööri, aluejohtaja, FISE, Kouvola

Markku Kaarlela

RI (AMK), aluejohtaja Kouvola, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 040 839 3380
markku.kaarlela@suomenct.fi

Sähköinsinööri, sähköasiantuntija, FISE, Kouvola

Jari Kiviranta

Sähköinsinööri, sähköasiantuntija, talotekniikan perusvalvoja (FISE), talotekniikan sähkövalvoja (FISE)
puh. 040 130 6639
jari.kiviranta@suomenct.fi

Rakennusmestari,Kouvola, projektipäällikkö

Jaakko Päivärinta

RKM, projektipäällikkö, talonrakennustyön valvoja RAV (FISE)
puh. 040 1244 567
jaakko.paivarinta@suomenct.fi

Kuopio

Diplomi-insinööri, projektipäällikkö,FISE, Kuopio

Erno Aalto

DI talonrakennustekniikka, projektipäällikkö, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 040 138 1100
erno.aalto@suomenct.fi

Projektipäällikkö, FISE, Kuopio, Rakennusinsinööri

Ari Intke

RI (AMK), projektipäällikkö, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE), talonrakennustyön valvoja RAV (FISE) 
puh. 040 590 1449
ari.intke@suomenct.fi

Rakennusinsinööri, aluejohtaja, Kuopio, FISE

Tea Tikkanen

RI (AMK), aluejohtaja Kuopio, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE), talonrakennustyön valvoja RAV (FISE)
puh. 040 678 4200
tea.tikkanen@suomenct.fi

Lappeenranta

Diplomi-insinööri, aluejohtaja, Lappeenranta, FISE

Lauri Huhtala

DI, aluejohtaja Lappeenranta, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 050 570 5431
lauri.huhtala@suomenct.fi

Rakennusinsinööri, projektipäällikkö, Lappeenranta

Seppo Suhonen

RI (AMK), projektipäällikkö
puh. 050 585 4631
seppo.suhonen@suomenct.fi

talotekniikan asiantuntija, Lappeenranta, insinööri, automaatioinsinööri

Lasse Vanonen

Automaatioinsinööri, talotekniikan asiantuntija
puh. 050 390 1169
lasse.vanonen@suomenct.fi

Savonlinna

Rakennusmestari, aluejohtaja, Savonlinna, FISE

Jarmo Eevala

RKM, aluejohtaja Savonlinna, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 040 671 6640
jarmo.eevala@suomenct.fi

Rakennusmestari, projektipäällikkö, Savonlinna

Ari Kilpeläinen

RKM, projektipäällikkö 
puh. 040 653 8200
ari.kilpelainen@suomenct.fi

LVI-insinööri, sähköinsinööri, Savonlinna

Pasi Kosonen

LVI- ja sähköinsinööri (AMK), talotekniikan asiantuntija
puh. 050 4074 993
pasi.kosonen@suomenct.fi

Raknnusinsinööri, projekti-insinööri, Savonlinna

Niina Pesonen

RI (AMK), projekti-insinööri
puh. 040 149 8300
niina.pesonen@suomenct.fi

Voimmeko olla avuksi?