Yhteystiedot

Hae henkilöä:

Suomen Controlteam Oy

MIKKELI (kartalla)
Yrittäjänkatu 2
50130 Mikkeli

Puhelin: 0207 199 620
controlteam@suomenct.fi

KOUVOLA (kartalla)
Vartiotie 5
45100 Kouvola

Puhelin: 040 839 3380
controlteam@suomenct.fi

KUOPIO  (kartalla)
Suokatu 22 A, 5.kerros
70100 Kuopio

Puhelin: 040 678 4200
controlteam@suomenct.fi

LAPPEENRANTA  (kartalla)
Laserkatu 6
53850 Lappeenranta

Puhelin: 050 570 5431
controlteam@suomenct.fi

SAVONLINNA (kartalla)
Vipusenkatu 12
57200 Savonlinna

Puhelin: 040 671 6640
controlteam@suomenct.fi

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@suomenct.fi 

SCT laskutustiedot

Henkilöstö

Mikkeli

Ellimaria Erkkilä

KTK, markkinointi- ja viestintäkoordinaattori 
puh. 040 142 9300
ellimaria.erkkila@suomenct.fi

Ari Fred

LVI-insinööri AMK, LVI-asiantuntija, talotekniikan perusvalvoja (FISE)
puh. 040 684 4100
ari.fred@suomenct.fi

Reima Hämäläinen

Sähköinsinööri AMK, TATE-yksikön päällikkö, sähkölaitteiston lämpökuvaaja, Talotekniikan perusvalvojan (FISE) 
puh. 040 678 4642
reima.hamalainen@suomenct.fi

Niko Hokkanen

LVI-insinööri AMK, LVI-asiantuntija 
puh. 040 125 3222
niko.hokkanen@suomenct.fi

Joonas Janhunen

RI AMK, rakennuttajajohtaja, RAV (FISE)
puh. 040 678 3456
joonas.janhunen@suomenct.fi

Kirsi Lepistö

RKM, varatoimitusjohtaja
puh. 040 524 7738
kirsi.lepisto@suomenct.fi

Esa Nykänen

RKM AMK, ympäristöteknologian insinööri YAMK, projektipäällikkö
puh. 040 162 1300
esa.nykanen@suomenct.fi

Jukka Rasilo

RI, projektinjohtaja, ESPER-hanke (kuuma sairaala, perhetalo) 
puh. 0500 651 035
jukka.rasilo@suomenct.fi

Eero Roiha

RI AMK, projektipäällikkö, talonrakennustyön rakennusvalvoja RAV (FISE)
puh. 050 309 8368
eero.roiha@suomenct.fi

 

Kaisa Ruohomäki

Tradenomi, projektiassistentti
puh. 040 166 3641
kaisa.ruohomaki@suomenct.fi

Olli Tirkkonen

DI, toimitusjohtaja, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE), projektinjohtaja ESPER-hanke (mielentalo)
puh. 050 408 6843
olli.tirkkonen@suomenct.fi

Antti Torniainen

LVI-insinööri AMK, LVI-asiantuntija, talotekniikan perusvalvoja (FISE)
puh. 040 035 4638
antti.torniainen@suomenct.fi

Esa Varis

RKM, projektipäällikkö, valvojana Esper Perhetalo-työmaalla Mikkelissä
puh. 040 3558 789
esa.varis@suomenct.fi

Pekka Ylönen

RI AMK, projekti-insinööri ESPER-hanke, Rakennustyön valvoja RAV (FISE)
puh. 040 187 4456
pekka.ylonen@suomenct.fi

Kouvola

Markku Kaarlela

RI, aluejohtaja Kouvola, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 040 839 3380
markku.kaarlela@suomenct.fi

Jari Kiviranta

Sähköinsinööri, sähköasiantuntija, talotekniikan perusvalvoja (FISE)
puh. 040 130 6639
jari.kiviranta@suomenct.fi

Jaakko Päivärinta

RKM, projektipäällikkö 
puh. 040 1244 567
jaakko.paivarinta@suomenct.fi

Petri Sajaniemi

LVI-insinööri AMK, LVI-asiantuntija 
puh. 044 365 1306
petri.sajaniemi@suomenct.fi

Kuopio

Erno Aalto

DI talonrakennustekniikka, projektipäällikkö
puh. 040 138 1100
erno.aalto@suomenct.fi

Ari Intke

RI AMK, projektipäällikkö, rakennuttajan pätevyys RAP, rakennustyön valvoja RAV (FISE) 
puh. 040 590 1449
ari.intke@suomenct.fi

Jori Markkanen

Ins. sähkötekniikka, sähköasiantuntija (2.1.2019 alkaen)
puh. 040 630 1907
jori.markkanen@suomenct.fi

Tea Tikkanen

RI AMK, aluejohtaja Kuopio, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE) 
puh. 040 678 4200
tea.tikkanen@suomenct.fi

Lappeenranta

Lauri Huhtala

DI, aluejohtaja Lappeenranta, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 050 570 5431
lauri.huhtala@suomenct.fi

Seppo Suhonen

RI AMK, projektipäällikkö, talonrakennustyön rakennusvalvoja RAV (FISE)
puh. 050 585 4631
seppo.suhonen@suomenct.fi

Savonlinna

Jarmo Eevala

RKM, aluejohtaja Savonlinna, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 040 671 6640
jarmo.eevala@suomenct.fi

Ari Kilpeläinen

RKM, projektipäällikkö 
puh. 040 653 8200
ari.kilpelainen@suomenct.fi

Pasi Kosonen

LVI- ja sähköinsinööri AMK, TATE-asiantuntija
puh. 050 4074 993
pasi.kosonen@suomenct.fi

Niina Pesonen

RI (AMK), projekti-insinööri
puh. 040 149 8300
niina.pesonen@suomenct.fi

Voimmeko olla avuksi?

[recaptcha size:compact]