Yhteystiedot

Hae henkilöä:

Suomen Controlteam Oy

MIKKELI (kartalla)
Yrittäjänkatu 2
50130 Mikkeli

Puhelin: 0207 199 620
Fax: 0207 199 621
controlteam@suomenct.fi

KOUVOLA (kartalla)
Vartiotie 5
45100 Kouvola

Puhelin: 040 839 3380
Fax: 0207 199 621
controlteam@suomenct.fi

KUOPIO  (kartalla)
Suokatu 22 A, 5.kerros
70100 Kuopio

Puhelin: 040 678 4200
Fax: 0207 199 621
controlteam@suomenct.fi

LAPPEENRANTA  (kartalla)
Laserkatu 6
53850 Lappeenranta

Puhelin: 050 570 5431
Fax: 0207 199 621
controlteam@suomenct.fi

SAVONLINNA (kartalla)
Vipusenkatu 12
57200 Savonlinna

Puhelin: 040 671 6640
Fax: 0207 199 621
controlteam@suomenct.fi

Sähköpostit muotoa etunimi.sukunimi@suomenct.fi

Henkilöstö

Mikkeli

Ari_Fred

Ari Fred

LVI-insinööri AMK, LVI-asiantuntija, talotekniikan perusvalvoja (FISE)
puh. 040 684 4100
ari.fred@suomenct.fi

reima_hamalainen

Reima Hämäläinen

TATE-yksikön päällikkö, sähköinsinööri AMK
puh. 040 678 4642
reima.hamalainen@suomenct.fi

joonas_janhunen_www

Joonas Janhunen

RI AMK, projektipäällikkö
puh. 040 678 3456
joonas.janhunen@suomenct.fi

Janne-Kaltiainen-SuomenControlteam

Janne Kaltiainen

RI AMK, rakennuttajainsinööri ESPER-hanke 
puh. 040 674 4789
janne.kaltiainen@suomenct.fi

asko_kuukka

Asko Kuukka

RKM, vastaava työnjohtaja Arkistolaitoksen työmaalla Mikkelissä
puh. 044 350 4008
asko.kuukka@suomenct.fi

Kirsi_Lepisto

Kirsi Lepistö

RKM, varatoimitusjohtaja
puh. 040 524 7738
kirsi.lepisto@suomenct.fi

Jari_Marttinen

Jari Marttinen

RKM AMK, projektipäällikkö
puh. 040 552 4322
jari.marttinen@suomenct.fi

ari_nordstrom_www

Ari Nordström

LVI-insinööri AMK, LVI-asiantuntija
puh. 040 189 8910
ari.nordstrom@suomenct.fi

Ville_Orava

Ville Orava

RI AMK, projektipäällikkö
puh. 040 658 6637
ville.orava@suomenct.fi

Jukka_Rasilo

Jukka Rasilo

RI, Senior Adviser

Projektinjohtaja ESPER-hanke

puh. 0500 651 035
jukka.rasilo@suomenct.fi

Eero_Roiha

Eero Roiha

RI , projektipäällikkö, talonrakennustyön rakennusvalvoja (FISE)
puh. 050 309 8368
eero.roiha@suomenct.fi

 

kaisa_ruohomaki

Kaisa Ruohomäki

Tradenomi, projektiassistentti
puh. 040 166 3641
kaisa.ruohomaki@suomenct.fi

Olli_Tirkkonen

Olli Tirkkonen

DI, toimitusjohtaja, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 050 408 6843
olli.tirkkonen@suomenct.fi

Antti_Torniainen

Antti Torniainen

LVI-insinööri AMK, LVI-asiantuntija, talotekniikan perusvalvoja (FISE)
puh. 040 035 4638
antti.torniainen@suomenct.fi

Heidi_Vanhanen

Heidi Vanhanen

DI, projektipäällikkö, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 040 156 1632
heidi.vanhanen@suomenct.fi

 

Esa_Varis_www

Esa Varis

RKM, projektipäällikkö, valvojana Arkistolaitoksen työmaalla Mikkelissä
puh. 040 3558 789
esa.varis@suomenct.fi

Pekka_Ylonen_www

Pekka Ylönen

RI AMK, projektipäällikkö
puh. 040 187 4456
pekka.ylonen@suomenct.fi

Kouvola

Markku_Kaarlela

Markku Kaarlela

RI, aluejohtaja, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE), Kouvola
puh. 040 839 3380
markku.kaarlela@suomenct.fi

Jari_Kiviranta

Jari Kiviranta

Sähköinsinööri, sähköasiantuntija, talotekniikan perusvalvoja (FISE)
puh. 040 130 6639
jari.kiviranta@suomenct.fi

Jari_Kokkonen

Jari Kokkonen

RKM, projektipäällikkö
puh. 040 760 8754
jari.kokkonen@suomenct.fi

Suomen-controlteam_JaakkoPaivarinta

Jaakko Päivärinta

RKM, projektipäällikkö
puh. 040 1244 567
jaakko.paivarinta@suomenct.fi

Kuopio

tea-tikkanen_suomen-controlteam_uusikuva

Tea Tikkanen

RI AMK, aluejohtaja, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 040 678 4200
tea.tikkanen@suomenct.fi

Lappeenranta

Lauri_Huhtala

Lauri Huhtala

DI, aluejohtaja, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE), Lappeenranta
puh. 050 570 5431
lauri.huhtala@suomenct.fi

Savonlinna

Jarmo_Eevala

Jarmo Eevala

RKM, aluejohtaja Savonlinna, rakennuttajan pätevyys RAP (FISE)
puh. 040 671 6640
jarmo.eevala@suomenct.fi

Ari Kilpeläisen kuva

Ari Kilpeläinen

RKM, projektipäällikkö 
puh. 040 653 8200
ari.kilpelainen@suomenct.fi

Pasi Kosonen / Suomen CT

Pasi Kosonen

TATE-asiantuntija, LVI- ja sähköinsinööri AMK
puh. 050 4074 993
pasi.kosonen@suomenct.fi

jyri_tiainen_www

Jyri Tiainen

RI AMK, projektipäällikkö
puh. 040 483 4777
jyri.tiainen@suomenct.fi

Jätä yhteydenottopyyntö